Çerez Örnek
canlı destek

LLP Erasmus / IAESTE / Mevlana

LLP Erasmus +

Lisans ve Lisans Üstü öğrencilerimizin LLP Erasmus programı kapsamında AB üyesi Ülkelerden, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Bulgaristan, Romanya, ve Danimarka' da anlaşmamız bulunan üniversitelerde bir veya iki yarıyıl eğitim alma ve 3-12 ay mesleki staj yapma imkanına sahiptir.

Konu ile ilgili detaylar Erasmus adresinden öğrenilebilir.

IAESTE

Bu kapsamda 2015-2016 yaz döneminde Umman’dan gelen 1 öğrenci, 2016-2017 Litvanya‘dan gelen 1 öğrenci bölümümüzde staj yapmıştır. Ayrıca 2016-2017 yaz döneminde 1 öğrencimiz IASTE kapsamında Almanya’da stajını başarıyla gerçekleştirmiştir.

Mevlana

Deri Mühendisliği Bölümü’nün Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan Zhengzhou Üniversitesi ile gerçekleştirmiş olduğu Mevlana Değişim Programı Protokolü; 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için YÖK tarafından onaylanan Ege Üniversitesinin bu alandaki tek protokolü olmuştur. Bu protokol kapsamında 2 lisans, 1 yüksek lisans ve 1 doktora öğrencimiz Çin Halk Cumhuriyeti’ne giderek 5 ay süre ile eğitim alma imkanı kazanmışlardır. Aynı şekilde 5 ay süre ile karşı üniversiteden bölümümüze öğrenci gelebilecektir.

Stahl Campus Staj Etkinliği

 2015-2016 yaz döneminden itibaren Stahl Company ile Uluslararası işbirliğimiz çerçevesinde her yıl kış ve yaz dönemlerinde toplam 10 öğrencimiz tüm masrafları firma tarafından karşılanarak, Waalwijk/Hollanda’da bulunan Stahl Campus’te eğitim alma imkanına sahiptir.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ