Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği Bölümü

Bölüm Başkanının Mesajı

Deri Mühendisliği Bölümü, Deri ve Deri Mamulleri Sanayine yönelik Lisans ve Lisansüstü düzeyde eğitim veren Türkiye'deki tek Bölümdür. Bölümümüz her yıl sadece 20 öğrenci almaktadır. Bu durum mezunlarımızın değerini arttırmakta ve dünyanın bir çok ülkesinde, üretimden konfeksiyona ve moda sektörüne kadar geniş bir iş imkanı ve kariyer avantajı sağlamaktadır.

Yurt dışındaki üniversite ve firmalarla yaptığımız işbirlikleri, Bölümümüze uluslararası bir nitelik kazandırmaktadır. Birçok öğrencimiz, eğitimlerinin bir kısmını yurt dışında sürdürmekte ve stajlarını yurt dışında yapabilmektedir. Aynı zamanda, ülkemize yurt dışından eğitim için gelen öğrencilerin tercih ettiği bir Bölümdür.

Öğrencilerimizin, yan dal ve çift ana dal programları kapsamında, mühendislik fakültesinin diğer bölümlerinde eğitim alma ve ikinci bir diplomaya sahip olma imkanları bulunmaktadır. 

Deri Mühendisliği Bölümünde; 7 Profesör ve 6 Doçent görev yapmaktadır. Akademik kadromuz konusunda yetkin ve kendisini sürekli geliştiren öğretim üyelerinden oluşmaktadır.

Bölümümüz, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra; ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılara, sanayicilerle öğrencileri buluşturan çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında, İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen "Deri Tasarım ve Üretim Yarışması" sayesinde öğrencilerimiz, kariyerlerinin temelini oluşturacak bilgi, görgü ve bağlantılara sahip olabilmektedir.

Ege Üniversitesi, öğrencilerimize, yoğun çalışmanın getirdiği yorgunluk ve stresi ders dışı aktivitelerle atabilecekleri güzel bir kampüs yaşamını da sunmaktadır. Öğrencilerimiz, Öğrenci kulüplerinin çeşitli faaliyetleri, zengin spor olanakları, yıl boyunca gerçekleşen sayısız sanatsal etkinlik ile yaşayan bir üniversitenin parçası olacaklardır.

Dünya Deri ve Deri Mamulleri Sanayinin Mühendislere olan ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Yenilikçi fikirlere açık, üretim ve tasarım konularına ilgili duyan, yabancı dil bilen veya öğrenmeye istekli öğrencilerimizi Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği Bölümünde bu özel ve avantajlı mesleğin eğitimini almaya davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımla,

Bölüm Başkanı